Technická podpora

Červené tlačítko HbbTV

Operátoři kabelové a satelitní televize lákají zákazníky na možnost zpětného sledování již odvysílaných pořadů, ale stejnou funkci má i pozemní digitální vysílání. Přesněji tuto funkci umožňují nové televizní přijímače s funkcí HbbTV. Pro tuto funkci se televize kromě antény ještě musí připojit k internetu buď pomocí WiFi nebo kabelem LAN. Jde tedy o propojení televizního vysílání s vysíláním širokopásmového internetu prostřednictvím televizi. Kromě přehrávání pořadů odvysílaných pořadů má HbbTV i řadu dalších funkcí. Najdeme zde například televizní program, různé články, bonusová videa, interaktivní dětské pořady ve formě her a kvízů, informace o počasí nebo si lze sestavit hudební playlist dle vlastního výběru.

Přístup do funkce HbbTV se aktivuje automaticky po přepnutí programu. Na obrazovce se v pravém spodním rohu objeví "reklama" na červené tlačítko. Stisknutím červeného tlačítka na dálkovém ovladači se vstupuje do prostředí HbbTV a kurzorovými tlačítky se posunuje v nabídce. V současné době je HbbTV dostupné u všech programů České televize, skupiny programů Nova, skupiny programů Prima, na Óčku a Šlágru.     

Pokud máte starší funkční televizi a budete si na nové vysílání DVB-T2 kupovat set-top-box, můžete si koupit set-top-box s funkcí HbbTV.