Specializujeme se na opravy a montáže společných televizních antén.

Jednotlivé opravy STA

Provádíme opravy společných televizních antén i pro zákazníky bez uzavřené servisní smlouvy. S ohledem na náš smluvní závazek však mají přednost zákazníci s uzavřenou servisní smlouvou. Opravu jsme obvykle schopni provést do třech pracovních dnů nebo jako pohotovostní opravu do 24 hodin za příplatek 2000 Kč. Z bezpečnostních důvodů však pohotovostní opravu nelze zajistit v nočních hodinách, silném větru apod. Opravu musí objednat majitel domu (vedení bytového družstva, společenství vlastníků) nebo zastupující realitní kancelář. K opravě potřebujeme zajistit volný přístup na střechu, do rozvodnice s hlavní stanicí (zesilovač) STA a některého z bytů, kde se závada projevuje. 

O závadě se pokuste zjistit co nejvíce informací, zda je stejná závada v celém systému STA, které programy nehrají apod. Velice nám tím pomůžete s lokalizací závady a ušetříte tím na nákladech za opravu.   

Opravu společné televizní antény by měl vždy zajišťovat majitel domu, i když se jedná o závadu v bytě v osobním vlastnictví. viz. § 6 písm. h) nařízení vlády č. 366/2013 Sb. o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím.

Ceník

Cenu opravy nelze bez prohlídky na místě předem stanovit. Pokud by celkové náklady na opravu překročily limit 5000 Kč, opravu přerušíme a se zákazníkem se domluvíme na dalším postupu. U nových zákazníků vyžadujeme platbu v hotovosti. Při hledání závady je vždy nejdříve provedeno měření signálu z antén a výstupních úrovní signálu z hlavní stanice (zesilovače) STA. Bez toho nelze přistoupit k vyhledání případných závad v domovních rozvodech. Po provedení opravy vystavíme daňový doklad (fakturu) s rozpisem dodaných náhradních dílů a stručným popisem prací. Splatnost faktury je 14 dnů od dne provedení opravyNa provedení opravy poskytujeme záruku 6 měsíců. Záruční doba na nové náhradní díly činí 2 roky. U elektronických dílů se záruka nevztahuje na práce v souvislosti s uplatněním záruky (demontáž a opětovná montáž po záruční opravě).  Záruka se nevztahuje na případné změny ve vysílání. 

Ceny nejčastějších oprav 
Oprava do 24 hodin                                + 2000 Kč 
Vyhledání závady                                       2500 Kč
Výměna antény a směrování                     3000
Výměna napájecího zdroje zesilovače     2400 Kč 
Měření signálu na domovních rozvodech  350 Kč
Měření signálu na účastnické zásuvce       450 Kč 
Doprava po Praze 4                                     300 Kč 
Doprava po Praze                                        400 Kč

Objednávky oprav STA 

Po - Čt    8.00 hod. - 18.00 hod.
Pá           8.00 hod. - 16.00 hod. 

tel.:      606 860 020

Mějte prosím strpení, pokud se vám hned neozveme. Pravděpodobně jsme na střeše nebo se věnujeme zákazníkovi. Hned jak to bude možné se vám ozveme.   

Smluvní servisní služba STA

Pokud není prováděna pravidelná údržba společné televizní antény a jsou prováděny pouze opravy, až když něco přestane fungovat, STA postupně chátrá a neposkytuje dostatečně kvalitní signál nebo plnou programovou nabídku. Uživatelé STA jsou pak často nuceni přejít na několikanásobně dražší služby (kabelová TV apod.) Pro bytová družstva, společenství vlastníků a další majitele domů proto zajišťujeme opravy společných televizních antén na základě servisní smlouvy. Před uzavřením smlouvy provedeme celkovou technickou prohlídku STA a případně provedeme potřebné úpravy na zkvalitnění příjmu či rozšíření počtu přijímaných multiplexů.  Poté si celý systém od antén na střeše až po poslední účastnickou zásuvku převezmeme do naší správy. 

Hlavní výhodou je, že uživatelé STA z těchto domů se tak při jakékoliv závadě mohou obracet přímo na naši firmu bez dalšího zprostředkovatele, což výrazně zkracuje dobu mezi vznikem závady a jejím odstraněním. Smluvně se zavazujeme k termínu provedení opravy. Pokud se jedná o závadu v celém systému STA, závada je obvykle odstraněna ještě v den nahlášení závady, nejpozději však následující pracovní den. Majitelům domů tak odpadá starost se zajištěním údržby a oprav společné televizní antény. Zajišťujeme také pohotovostní službu ve dnech pracovního volna a o svátcích pokud je stejná závada v celém systému. Z bezpečnostních důvodů však pohotovost nelze zajistit v nočních hodinách, silném větru apod. Jako jediní v Praze zajišťuje pohotovostní službu také o vánočních svátcích, která je pro naše zákazníky zdarma.

Některé konkurenční firmy nabízejí pod stejným názvem podobnou službu, ale při opravách si účtují další položky. Vodítkem je výrazně nižší cena této služby. Výhodou naší smluvní servisní služby je předem stanovená cena údržby a oprav STA. V našem případě cena zahrnuje veškeré dodané náhradní díly, práci i náklady na dopravu a žádné další položky už zákazníkům neúčtujeme. Pro majitele domu tak již nejsou podstatné skutečné náklady na jednotlivé opravy ani počet provedených oprav. Lze tak lépe kontrolovat výdaje na provoz domu, což je výhodné zejména pro malá bytová družstva či společenství vlastníků. Našim cílem není provádět opravy tak, jen aby to nějakou dobu vydrželo a udržovat si tím síť klientů.  Smyslem smluvního servisu je udržovat systém v bezvadném stavu a minimalizovat tak výskyt závad. Jedině tak je servisní smlouva pro obě smluvní strany výhodná. Pokud společnou televizní anténu užívá více různých subjektů, vyhotovíme vám smlouvu na společné provozování STA.  

Ceník smluvní servisní služby STA

Cena servisní služby je stanovena za jednu účastnickou zásuvku STA za jeden měsíc. Přestože některé domácnosti v panelových domech STA nepoužívají i jejich účastnická zásuvka je součástí celého systému a musí být udržována v provozu. V tomto směru jsou výhodnější nové hvězdicové domovní rozvody (více ZDE). Fakturace probíhá čtvrtletně s platbou předem.   

počet zásuvek 0 až 20           37 Kč                pozemní TV + satelitní TV            52 Kč   
počet zásuvek 20 až 100       29 Kč                pozemní TV + satelitní TV            44 Kč
počet zásuvek 101 a více        27 Kč 
pohotovostní výjezd ve dnech volna a o svátcích   2000 Kč

Servisní smlouva se vztahuje pouze na nahodilé závady a nevztahuje se na změny ve vysílání, rozšíření o další multiplexy, modernizaci STA, pojistné události, poškození uživatelem apod. Vyloučené práce jsou přesně specifikovány v servisní smlouvě. Na vyloučené práce poskytujeme smluvním partnerům výrazné slevy.  

Pro další informace a objednání smluvní servisní služby STA nás kontaktuje na tel. 606 860 020.