Specializujeme se na opravy a montáže společných televizních antén.

Smluvní servisní služba STA

Pokud není prováděna pravidelná údržba společné televizní antény a jsou prováděny pouze opravy, až když něco přestane fungovat, STA postupně chátrá a neposkytuje dostatečně kvalitní signál nebo plnou programovou nabídku. Uživatelé STA jsou pak často nuceni přejít na několikanásobně dražší služby (kabelová TV apod.) Pro bytová družstva, společenství vlastníků a další majitele domů proto zajišťujeme opravy společných televizních antén na základě servisní smlouvy. Před uzavřením smlouvy provedeme celkovou technickou prohlídku STA a případně provedeme potřebné úpravy na zkvalitnění příjmu či rozšíření počtu přijímaných multiplexů.  Poté si celý systém od antén na střeše až po poslední účastnickou zásuvku převezmeme do naší správy. 

Hlavní výhodou je, že uživatelé STA z těchto domů se tak při jakékoliv závadě mohou obracet přímo na naši firmu bez dalšího zprostředkovatele, což výrazně zkracuje dobu mezi vznikem závady a jejím odstraněním. Smluvně se zavazujeme k termínu provedení opravy. Pokud se jedná o závadu v celém systému STA, závada je obvykle odstraněna ještě v den nahlášení závady, nejpozději však následující pracovní den. Majitelům domů tak odpadá starost se zajištěním údržby a oprav společné televizní antény. Zajišťujeme také pohotovostní službu ve dnech pracovního volna a o svátcích pokud je stejná závada v celém systému. Z bezpečnostních důvodů však pohotovost nelze zajistit v nočních hodinách, silném větru apod. Jako jediní v Praze zajišťuje pohotovostní službu také o vánočních svátcích, která je pro naše zákazníky zdarma.

Některé konkurenční firmy nabízejí pod stejným názvem podobnou službu, ale při opravách si účtují další položky. Vodítkem je výrazně nižší cena této služby. Výhodou naší smluvní servisní služby je předem stanovená cena údržby a oprav STA. V našem případě cena zahrnuje veškeré dodané náhradní díly, práci i náklady na dopravu a žádné další položky už zákazníkům neúčtujeme. Pro majitele domu tak již nejsou podstatné skutečné náklady na jednotlivé opravy ani počet provedených oprav. Lze tak lépe kontrolovat výdaje na provoz domu, což je výhodné zejména pro malá bytová družstva či společenství vlastníků. Našim cílem není provádět opravy tak, jen aby to nějakou dobu vydrželo a udržovat si tím síť klientů.  Smyslem smluvního servisu je udržovat systém v bezvadném stavu a minimalizovat tak výskyt závad. Jedině tak je servisní smlouva pro obě smluvní strany výhodná. Pokud společnou televizní anténu užívá více různých subjektů, vyhotovíme vám smlouvu na společné provozování STA.  

Ceník smluvní servisní služby STA

Cena servisní služby je stanovena za jednu účastnickou zásuvku STA za jeden měsíc. Přestože některé domácnosti v panelových domech STA nepoužívají i jejich účastnická zásuvka je součástí celého systému a musí být udržována v provozu. V tomto směru jsou výhodnější nové hvězdicové domovní rozvody (více ZDE). Fakturace probíhá čtvrtletně s platbou předem.   

počet zásuvek 0 až 20           28 Kč  
počet zásuvek 20 až 100       22 Kč
počet zásuvek 101 a více        20 Kč 
pohotovostní výjezd ve dnech volna a o svátcích   1000 Kč

Servisní smlouva se vztahuje pouze na nahodilé závady a nevztahuje se na změny ve vysílání, rozšíření o další multiplexy, modernizaci STA, pojistné události, poškození uživatelem apod. Vyloučené práce jsou přesně specifikovány v servisní smlouvě. Na vyloučené práce poskytujeme smluvním partnerům výrazné slevy.  

Pro další informace a objednání smluvní servisní služby STA nás kontaktuje na tel. 606 860 020.

Jednotlivé opravy STA

Provádíme opravy společných televizních antén i pro zákazníky bez uzavřené servisní smlouvy. S ohledem na náš smluvní závazek však mají přednost zákazníci s uzavřenou servisní smlouvou. Opravu jsme obvykle schopni provést do třech pracovních dnů nebo jako pohotovostní opravu do 24 hodin za příplatek 1000 Kč. Z bezpečnostních důvodů však pohotovostní opravu nelze zajistit v nočních hodinách, silném větru apod. Opravu musí objednat majitel domu (vedení bytového družstva, společenství vlastníků) nebo zastupující realitní kancelář. K opravě potřebujeme zajistit volný přístup na střechu, do rozvodnice s hlavní stanicí (zesilovač) STA a některého z bytů, kde se závada projevuje. 

O závadě se pokuste zjistit co nejvíce informací, zda je stejná závada v celém systému STA, které programy nehrají apod. Velice nám tím pomůžete s lokalizací závady a ušetříte tím na nákladech za opravu.   

Ceník

Cenu opravy nelze bez prohlídky na místě předem stanovit, proto se zákazníkem uzavíráme předběžnou dohodu o opravě, v rámci které provedeme pouze vyhledání závady. Při hledání závady je vždy nejdříve provedeno měření signálu z antén a výstupních úrovní signálu z hlavní stanice (zesilovače) STA. Bez toho nelze přistoupit k vyhledání případných závad v domovních rozvodech. Pokud by celkové náklady na opravu překročily předem stanovený limit, opravu přerušíme a se zákazníkem se domluvíme na dalším postupu. Záruční doba na nové náhradní díly činí 2 roky. U elektronických dílů se záruka nevztahuje na práce v souvislosti s uplatněním záruky (demontáž a opětovná montáž po záruční opravě). Na provedení opravy poskytujeme záruku 6 měsíců. Záruka se nevztahuje na případné změny ve vysílání. Službu bohužel neposkytujeme v oblastech s parkováním pro rezidenty (modré parkovací zóny) nebo nám zákazník musí zajistit jiné parkování např. uvnitř objektu.

Limit opravy                                                5000 Kč

Ceny nejčastějších oprav
Oprava do 24 hodin                                + 1000 Kč 
Vyhledání závady                                      2500 Kč
Výměna antény a směrování                    2400
Výměna napájecího zdroje zesilovače     1800 Kč 
Měření signálu na domovních rozvodech  250 Kč
Měření signálu na účastnické zásuvce       350 Kč 
Doprava po Praze 4                                     150 Kč 
Doprava po Praze                                        250 Kč

Platbu za vyhledání závady požadujeme předem na bankovní účet. Platba zároveň slouží jako záloha na provedenou opravu. Po provedení opravy vystavíme daňový doklad (fakturu) s rozpisem dodaných náhradních dílů a stručným popisem prací. Splatnost faktury je 14 dnů od dne provedení opravy. 

Objednávky oprav STA

Pokud souhlasíte s uvedenými podmínkami, pro opravu STA nás kontaktujete 

Po - Čt    8.00 hod. - 18.00 hod.
Pá           8.00 hod. - 16.00 hod. 

tel.:      606 860 020

Mějte prosím strpení, pokud se vám hned neozveme. Pravděpodobně jsme na střeše nebo se věnujeme zákazníkovi. Hned jak to bude možné se vám ozveme.