Technická podpora

Připojení více televizních přijímačů na STA

Pokud potřebujete na společnou televizní anténu připojit více televizních přijímačů,  neprovádějte žádný zásah do zapojení účastnické zásuvky STA!  Síla signálu na účastnické zásuvce STA obvykle umožňuje připojit dva přijímače nebo set-top-boxy, aniž by došlo ke zhoršení kvality obrazu. To však neplatí v případě starších domovních rozvodů vedených "zeleným" koaxiálním kabelem nebo pokud jsou ve společné televizní anténě provozovány přímé kanály s vysokou frekvencí (horní pásmo UHF). Při připojení více jak dvou televizních přijímačů již nelze zaručit dostatečnou kvalitu signálu. Představa, že v danou chvíli neběží všechny přijímače najednou, tudíž nevadí připojení více přijímačů, je naprosto mylná. Ke ztrátě signálu totiž dochází na rozbočení kabelů jeho vnitřním odporem pro televizní signál (útlumem) a s "odebíraným" množstvím signálu to nijak nesouvisí.

Naše firma převádí všechny kanály provozované ve společné televizní anténě na skupinu kanálů doprostřed pásma UHF. Síla signálu je tak vyrovnaná na všech účastnických zásuvkách STA a umožňuje připojení dvou televizních přijímačů.   

K propojení účastnické zásuvky společné televizní antény a televizí použijte originální účastnické šňůry (anténní kabely) opatřené na obou koncích konektory (holka - kluk). Pozor! Kryt účastnické zásuvky STA může být obráceně namontován a označení konektorů TV a R tak nemusí souhlasit. Konektor na pro připojení televize na účastnické zásuvce je vždy kluk. Délka účastnických šňůr by měla umožňovat pohodlnou manipulaci s přijímači, ale zase by neměla být zbytečně dlouhá, protože dlouhý kabel má větší útlum signálu.

K rozvětvení televizního signálu se používají rozbočovače. Ty mohou být v různém provedení. Pro společnou televizní anténu je ideální rozbočovač, který lze zasunout přímo do zásuvky STA. Rozbočovač musí mít vstupní konektor "holku" a dva výstupní konektory "kluky". Pozor! Prodávají se i v opačném uspořádání konektorů. Lze také použít rozbočovače s F-konektory, které jsou vodné v případě, kdy potřebujete udělat bytové anténní rozvody a nejde použít originální účastnické šňůry (např. při průchodu panelem). Rozbočovač pro televizní signál DVB-T a DVB-T2 by měl být v kovovém pouzdře, které zaručuje kvalitní odstínění a s co nejmenším útlumem. Ten by měl být uveden na štítku (značeno v dB). Tento rozbočovač a účastnické šňůry si můžete objednat u nás ZDE. 

Rozbočovač do účastnické zásuvky STA

Plastový odporový rozbočovač

Velkým obloukem se vyhněte odporovým rozbočovačům v plastové krabičce, protože mají velký útlum, nemají žádné stínění a připojené přijímače se vzájemně ovlivňují.   

Pokud skutečně nestačí rozdvojení pouze na dvě televize, je potřeba provést měření signálu a podle toho pak navrhnout bytové anténní rozvody. Lze použít i zesilovač (aktivní rozbočovač), ale to už je skutečně odborná práce, do které by se bez potřebného vybavení a znalostí neměl nikdo pouštět. Vždy je lepší, pokud je kvalitní signál už přímo z účastnické zásuvky, proto provádíme montáže nových hvězdicových domovních rozvodů, kde má každý uživatel samostatnou přípojku, která umožňuje zařazení několika účastnických zásuvek za sebou a připojení více televizních přijímačů. 

                                                                      Služba připojení více televizních přijímačů na STA

Služba obsahuje měření televizního signálu, návrh optimálního uspořádání bytových anténních rozvodů a jejich montáž. Cena je závislá na délce kabelů, složitosti montáže a počtu průchodů zdí nebo panelem. 

Doprava po Praze 4            150 Kč 
Doprava po Praze               250 Kč
Doprava mimo Prahu          2 x 10 Kč/km

Pro kalkulaci ceny a montáž bytových anténních rozvodů nás kontaktujte na tel.
606 860 020 

Službu bohužel neposkytujeme v oblastech s parkováním pro rezidenty (modré parkovací zóny).