NOVINKY

Nové televizní programy v STA
V multiplexu 24 (ve společné televizní anténě u našich zákazníků kanál 43) začal 1. května 2024 vysílat program Šláger Prémium, který byl doposud dostupný jen v placených službách a 16. května 2024 začne vysílat nový zábavně-lifestylový a hudební program OK TV. Pro naladění těchto programů je potřeba aktualizovat programovou nabídku pomocí ručního ladění zadáním kanálu 43 nebo spuštěním automatické ladění a pak si programy seřadit podle svých priorit.  

Odstávka vysílače Cukrák

Dne 16. dubna 2024 bude v době od 06.00 hod. do 15.00 hod. probíhat údržbová odstávka vysílače Cukrák. Námi dodávané zesilovače STA jsou schopné ztrátu signálu částečně vykrýt, přesto může být zhoršený signál u programů multiplexů MUX 21 ČT, MUX 22 a MUX 23.

Nový program Warner TV

Dne 2. dubna 2024 začne v multiplexu 23 (ve společné televizní anténě u našich zákazníků kanál 38) vysílat nový program Warner TV. Většinou není potřeba přelaďovat televizi, protože program bude dostupný pod doposud prázdným programem označeným jako TEST 4. Pokud tento program není v nabídce programů, je potřeba aktualizovat programovou nabídku pomocí ručního ladění zadáním kanálu 38 nebo spuštěním automatické ladění a pak si programy seřadit podle svých priorit.  

Odstávka vysílače Žižkov

Dne 6. března 2024 v době od 06.00 hod do 15.00 hod. bude probíhat údržbová odstávka vysílače Žižkov. Námi dodávané zesilovače STA jsou schopné ztrátu signálu částečně vykrýt, přesto může být zhoršený signál u programů multiplexů MUX 21 ČT, MUX 22 a MUX 23. 

Nový program Sporty TV

Dne 1. března 2024 začal v multiplexu 23 (ve společné televizní anténě u našich zákazníků kanál 38) vysílat nový program Sporty TV. Jak ze samotného názvu vyplývá, jedná se o sportovní program. Program je vysílán v HD rozlišení. Většinou není potřeba přelaďovat televizi, protože program je nyní dostupný pod doposud prázdným programem označeným jako TEST 1. Pokud tento program není v nabídce programů, je potřeba aktualizovat programovou nabídku pomocí ručního ladění zadáním kanálu 38 nebo spuštěním automatické ladění a pak si programy seřadit podle svých priorit.  

Budoucnost pozemního televizního vysílání
2. ledna 2024
V prosinci loňského roku se v Dubaji konala Světová radiokomunikační konference WRC-23, na které bylo přijato usnesení o přednostním využití pásma 470 – 694 MHz (21. – 48. kanál) pro pozemní televizního vysílání minimálně do roku 2031.
Zdroj: Český telekomunikační úřad

Do té doby by tak neměla nastat žádná zásadní změna, jako nastala při přechodu na novou generaci digitálního televizního vysílání DVB-T2, kdy muselo být vyklizeno televizní pásmo mezi 50. a 60. kanálem pro služby mobilních operátorů a bylo nutné provést nákladné úpravy STA. Pokud by došlo k nějaké změně vysílaných kanálů v chráněném televizním pásmu 470 – 694 MHz, námi dodávané zesilovače lze přeprogramovat a není potřeba je měnit.

Změna vysílání regionálního multiplexu 4
2. ledna 2024
Na přelomu roku došlo ke zrušení vysílání Regionálního multiplexu 4 (RE MUX 4 - kanál 46) z vysílačů Zelený pruh, Strahov a Ládví. Vysílání RE MUX 4 bylo převedeno na vysílač Žižkov s výkonem 10 kW do vertikální polarizace a zůstává na kanálu 46. Pro provoz společných televizních antén se tím nic nezměnilo, protože tento kanál je mimo kanály provozované v STA. Nedojde tak k rušení signálu, které u některých zákazníků nastalo v listopadu loňského roku při spuštění Regionálního multiplexu 7 (RE MUX 7) z budovy City Tower na kanálu 36. Nemění nic ani v nabídce programů provozovaných v STA, protože zesilovače STA u našich zákazníků nebyly na příjem RE MUX 4 naprogramovány, kdy obsahoval pouze program TV Praha, který je obsažen v celoplošném multiplexu MUX 24.

Pohotovostní služba STA

Ve dnech 23. až 26. 12. 2023 a 30. 12. 2022 až 1. 1. 2024 zajišťujeme pohotovostní službu na opravu centrální poruchy STA. Pohotovostní oprava je prováděna v rámci servisní služby STA bez příplatku.

V případě potřeby volejte na tel. č. 606 860 020.

Pohotovostní služba není určena na řešení problémů s příjmem v jednotlivých bytech. Z bezpečnostních důvodů opravy nelze provádět v pozdních večerních hodinách nebo při nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Pohotovostní služba je určena pouze pro zákazníky s uzavřenou servisní smlouvou.

Přejeme klidné prožití vánočních svátků a ničím nerušený obraz.

AnteNet

Zhoršený příjem programů České televize

V pátek 3. listopadu 2023 bylo zahájeno televizní vysílání Regionální sítě 7 z budovy City Tower na kanálu 36. Více ZDE: Regionální multiplex 7. V současné době zde běží pouze několik let stará informační smyčka k přechodu na digitálního vysílání a není dostupná žádná informace o budoucí programové nabídce. Na stejném kanálu je však ve společné TV anténě u našich zákazníků již více jak deset let bezproblémově provozován multiplex České televize. Po vyřešení všech problémů a stabilizaci provozu pozemního televizního vysílání po přechodu na druhou generaci digitálního vysílání DVB-T2 tak vznikl nový problém, kdy se na vstupu televizních přijímačů setkává signál ČT ze společné TV antény a signál Regionální sítě 7, který se váže na domovní rozvody STA (zejména na původní analogové) a bytové rozvody (účastnická šňůra). Tento mix signálů na stejném kanálu pak není schopna televize zpracovat a dochází k rozpadávání obrazu u programů ČT nebo jejich celkovému výpadku.

Pokud nastane tento problém s příjmem programů České televize přes společnou TV anténu, který se nemusí projevit u všech uživatelů STA (záleží na řadě okolností), je jediným řešením přeprogramování centrálního zesilovače STA, což však bohužel také znamená přeladění všech TV přijímačů.