NOVINKY

Výluka vysílače Cukrák
14. 4. 2021

Dne 14. 4. 2021 v době od 6.00 hod. do 15.00 hod. probíhá údržba vysílače Cukrák. V uvedenou dobu nebudou hrát multiplexy MUX 21 ČT, MUX 22 a MUX 23.

Opravy STA o vánočních svátcích
15. 12. 2020

Ve dnech 24. prosince až 27. prosince 2020 v době od 8.00 hod. do 17.00 hod. jsme připraveni Vám pomoci v případě centrální poruchy STA. Pohotovostní služba není určena na řešení problémů s příjmem v jednotlivých bytech. Z bezpečnostních důvodů opravy nelze provádět v pozdních večerních hodinách nebo při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Pro zákazníky s uzavřenou servisní smlouvou je tato služba bez příplatku.

Přejeme klidné prožití vánočních svátku a ničím nerušený obraz. 

SLUŽBA JE URČENA POUZE PRO ZÁKAZNÍKY S UZAVŘENOU SERVISNÍ SMLOUVOU!  

Důležitá informace k provozu STA
26. 10. 2020

S ohledem na dokončení přechodu na nové digitální televizní vysílání DVB-T2 bude dne 30. října 2020 v multiplexu 22 ukončeno vysílání přechodových TV programů (programy jsou označeny písmenem P). Všechny tyto programy jsou zároveň vysílány v jiných multiplexech. Při automatickém vyhledávání programů tak byly tyto programy naladěny dvakrát. Pokud například při přesouvání programů dle jejich oblíbenosti nedošlo ke smazání těchto zdvojených programů, tak se vůbec nic neděje. Programy budou fungovat na jiné předvolbě.

Pro obnovu omylem smazaných "finálních" programů (neoznačených písmem P) stačí spustit automatické vyhledávání programů. Poté bude nutné si programy opět seřadit dle svých priorit.

Neprovádějte žádné zásahy do účastnické zásuvky STA! V případě problémů se můžete v pracovní dny v době od 8. 00 hod do 16.00 hod. obrátit na náš servis. S ohledem na aktuální nařízení vlády o omezení kontaktů mezi lidmi bohužel nemůžeme provádět servis v bytech (ladění TV přijímačů) a poskytujeme podporu jen po telefonu (zákazníkům s uzavřenou servisní smlouvou). 

Servis centrálního systému STA pokračuje bez omezení. 

Nové televizní programy - Anténa+
2. 10. 2020

V regionálním multiplexu 4 bylo zahájeno vysílání deseti nových TV programů, které doteď vysílaly pouze na satelitu a v kabelové TV. Většina programů je v HD kvalitě.

NOVA HD, PRIMA HD, PRAHA TV (nekódováno), JOJ CINEMA HD, FILM+ HD, NATIONAL BEOGRAPHIC HD, MINIMAX, LEO TV, NOVA SPORT 1 HD, VIASAT NATURE HD, NOVA SPORT 2 HD.

Pro příjem těchto programů je potřeba upravit společnou TV anténu. Většinou stačí přeprogramovat zesilovač STA. Někde je však potřeba ještě přidat další anténu. Náklady na zavedení nových programů do STA se tak pohybují v rozpětí 3000 Kč až 10000 Kč.

Programy jsou zpoplatněny (125 Kč měsíčně). K příjmu nových programů je potřeba televize na nové digitální vysílání DVB-T2 se slotem CI pro vložení dekódovací karty. Nové programy proto nelze přijímat přes set-top- box (pouze TV Praha).  Programy lze zároveň sledovat také na počítači, chytré televizi nebo mobilu s připojením k internetu. Podrobné informace o službě Anténa+ naleznete ZDE.

Aktualizace vysílaných programů
7. 9. 2020

Byla provedena aktualizace vysílaných programů. Aktuálně v žádném z multiplexů nevysílá program Šlágr 2. V multiplexu 23 je nově program NASA UHD. Program lze ale sledovat pouze na televizích UHD. Regionální multiplex 4 přešel na nový formát DVB-T2. V tomto multiplexu je pouze program TV Praha. Zbývající volné programové pozice budou v blízké budoucnosti obsazeny ve spolupráci s provozovatelem česko-slovenské satelitní a internetové televize Skylink spuštěním kódované placené služby na terestrické platformě pro Prahu a okolí pod značkou SkylinkAnténa+.

Provoz STA v době celostátní karantény
18. 3. 2020

S ohledem na nařízení vlády, ale hlavně s ohledem na Vaše i naše zdraví, neprovádíme montáže bytových přípojek, opravy STA a nastavení televizí (set-top-boxů) v jednotlivých bytech. Pokud budeme schopni, poskytneme Vám pomoc či radu elektronicky. Kontakty ZDE

Ve většině bytových domů jsou sériové rozvody STA, proto Vás velmi důrazně Vás žádáme, aby nikdo nezasahoval do zapojení účastnické zásuvky a neohrožoval tím provoz společné TV antény v dalších bytech. Případná oprava by vyžadovala kontrolní měření ve všech bytech na stoupačce, což s ohledem na nařízení vlády nelze v současné době realizovat. Televize je důležitý informační zdroj, proto buďte k ostatním uživatelům STA ohleduplní.

Případné opravy centrálního anténního systému a hlavní stanice (zesilovače) STA nadále zajišťujeme bez omezení. 

Odstávka vysílače Žižkov
27. 2. 2020

Dne 11. března 2020 v době od 6.00 hod do 15.00 hod. bude probíhat pravidelná údržba vysílače Žižkov. V uvedenou dobu nebude vysílač v provozu.