NOVINKY

Provoz STA v době celostátní karantény
18. 3. 2020

S ohledem na nařízení vlády, ale hlavně s ohledem na Vaše i naše zdraví, neprovádíme montáže bytových přípojek, opravy STA a nastavení televizí (set-top-boxů) v jednotlivých bytech. Pokud budeme schopni, poskytneme Vám pomoc či radu elektronicky. Kontakty ZDE

Ve většině bytových domů jsou sériové rozvody STA, proto Vás velmi důrazně Vás žádáme, aby nikdo nezasahoval do zapojení účastnické zásuvky a neohrožoval tím provoz společné TV antény v dalších bytech. Případná oprava by vyžadovala kontrolní měření ve všech bytech na stoupačce, což s ohledem na nařízení vlády nelze v současné době realizovat. Televize je důležitý informační zdroj, proto buďte k ostatním uživatelům STA ohleduplní.

Případné opravy centrálního anténního systému a hlavní stanice (zesilovače) STA nadále zajišťujeme bez omezení. 

Odstávka vysílače Žižkov
27. 2. 2020

Dne 11. března 2020 v době od 6.00 hod do 15.00 hod. bude probíhat pravidelná údržba vysílače Žižkov. V uvedenou dobu nebude vysílač v provozu. 

Ukončení vysílání DVB T multiplexu 4 a DVB-T2 multiplexu 13
9. 1. 2020

Bylo ukončeno vysílání DVB-T multiplexu 4. Provozovatel čtvrtého celoplošného multiplexu Digital Broadcasting bohužel také ukončil vysílání přechodového DVB-T2 multiplexu 13 a neponechal souběh s finálním DVB-T2 multiplexem 24, jako to udělaly České radiokomunikace. Pokud jsou pro Vás programy tohoto multiplexu nepostradatelné (Nova 2, Nova Gold, Nova Action atd.), můžete si je naladit pomocí ručního ladění (kanál 32) nebo vyčkejte na přeladění zesilovače STA. 

Tato informace je určena pouze pro naše zákazníky. U jiných zákazníků kanál 32 nelze naladit!

Odklad šílené druhé fáze přechodu na DVB-T2
7. 1. 2020

České radiokomunikace odkládají ukončení vysílání komerčních televizí na přechodových kanálech nového vysílání DVB-T2 a do konce ledna 2020 bude ponechán souběh přechodových a finálních kanálů na obou vysílačích Žižkov i Cukrák.

Zdroj Novinky.cz - celý článek ZDE

Předpokládáme, že stejně se zachová i provozovatel vysílání přechodového multiplexu 13 (vysílač Novodvorská a Ládví).

Termín pro ukončení vysílání komerčních programů ve starém formátu DVB-T zůstává v platnosti.

Na přeladění zesilovačů u všech našich zákazníků tak máme dostatek času a vše proběhne v klidu. 

Druhá fáze přechodu na nové televizní vysílání DVB-T2

3. 1. 2020

V rámci přechodu na nové televizní vysílání DVB-T2 bude dne 8. 1. 2020 ukončeno vysílání komerčních programů ve starém formátu DVB-T z vysílače Žižkov (multiplex 2 a 3) a vysílačů Novodvorská - Ládví (multiplex 4). Dne 15. 1. 2020 bude ukončeno vysílání komerčních programů ve starém formátu DVB-T z vysílače Cukrák (multiplex 2 a 3). 

Zároveň však dojde k přesunutí přechodových multiplexů (programů) komerčních televizí nového vysílání DVB-T2 na nové finální kanály. Bude tedy nutné přeladit zesilovač STA. 

Do přeladění zesilovače STA tak bude možné od 9. 1. 2019 (zdroj signálu Žižkov) a od 16. 1. 2019 (zdroj signálu Cukrák) přijímat POUZE PROGRAMY ČESKÉ TELEVIZE.

NEPROVÁDĚJTE PROTO ŽÁDNÉ ZÁSAHY DO ÚČASTNICKÝCH ZÁSUVEK STA A VYČKEJTE NA PŘELADĚNÍ ZESILOVAČE STA!
Druhá fáze přechodu na nové televizní vysílání nám umožňuje nastavit zesilovač STA tak, že již nebude potřeba složité ruční ladění programů se zadáváním kanálů a po přeladění zesilovače STA bude stačit spustit automatické ladění programů. Programy si pak musíte seřadit dle svých priorit. Že bylo provedeno přeladění zesilovače, poznáte tak, že přestanou fungovat i programy České televize. Protože probíhá přechod na nové televizní vysílání i v jiných částech republiky, nejedná se ještě o konečnou fázi přechodu a některé programy komerčních televizí se naladí dvakrát. Po dokončení přechodu (červen 2020) budou zdvojené programy vypnuty. To již nebude vyžadovat žádnou úpravu STA a na televizi bude stačit vymazat nefunkční předvolby. Jde o náročnou akci, kdy musíme v co nejkratším čase přeladit a nastavit zesilovač STA u všech našich zákazníků.

ŽÁDÁME VÁS TEDY O TRPĚLIVOST A V UVEDENOU DOBU NÁM PROSÍM NEVOLEJTE, ŽE VÁM NĚKTERÉ PROGRAMY NEHRAJÍ.

Jen tím budete sebe a další zákazníky zdržovat od obnovení provozu STA. 

Přeladění budeme přednostně provádět u zákazníků s uzavřenou servisní smlouvou, kde máme volný přístup k zesilovači STA. Předpokládáme, že přeladění zvládneme do 3 dnů. V druhé etapě budou zákazníci, kde nemáme volný přístup k zesilovači a u zákazníků bez servisní smlouvy. 

Servisní smlouva ani záruka k úpravě STA na nové vysílání se nevztahuje na mimořádný výjezd k přeprogramování zesilovače STA při změně vysílaných kanálů.

Cena přeladění a nastavení zesilovače STA:

Zákazníci s uzavřenou servisní smlouvou 1250 Kč a doprava zdarma.

Zákazníci bez servisní smlouvy 2500 Kč a 150 Kč doprava. Zákazníci, u kterých byla v v loňském roce provedena roční technická prohlídka, mají slevu 30 % (1750 Kč). 

Opravy STA o vánočních svátcích

16. 12. 2019
Ve dnech 21. prosince až 29. prosince 2019 jsme připraveni Vám pomoci v případě centrální poruchy STA. Pohotovostní služba není určena na řešení problémů s příjmem v jednotlivých bytech. Z bezpečnostních důvodů opravy nelze provádět v pozdních večerních hodinách nebo při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Pro zákazníky s uzavřenou servisní smlouvou je tato služba bez příplatku.

Přejeme klidné prožití vánočních svátku a ničím nerušený obraz.  
SLUŽBA JE URČENA POUZE PRO ZÁKAZNÍKY S UZAVŘENOU SERVISNÍ SMLOUVOU!  

Nový ceník smluvní servisní služby STA
2. 4. 2018
Poslední úpravu ceny za SMLUVNÍ SERVISNÍ SLUŽBU STA jsme provedli v roce 2008 a přes rostoucí náklady jsme se tuto cenu snažili až doposud udržet. Bohužel i na nás dolehla změna na nový formát vysílání a pro udržení kvalitního servisu jsme si museli pořídit novou měřící techniku. Protože je nové vysílání zase o něco složitější, museli jsme také absolvovat několik školení, naučit se řadu nových věcí a stali jsme se certifikovanou montážní firmou výrobků firmy Fracarro (CERTIFIKÁT). S přechodem na nové vysílání jsme tak nuceni upravit cenu smluví servisní služby STA.

Nový ceník po úpravě STA na souběžný provoz obou formátů digitálního vysílání
počet zásuvek 0 až 20      28 Kč
počet zásuvek 21 až 100    22 Kč
počet zásuvek 101 a více   20 Kč
pohotovostní výjezd ve dnech volna a o svátcích 1000 Kč