NOVINKY

Ukončení vysílání DVB T multiplexu 4 a DVB-T2 multiplexu 13
9. 1. 2020

Bylo ukončeno vysílání DVB-T multiplexu 4. Provozovatel čtvrtého celoplošného multiplexu Digital Broadcasting bohužel také ukončil vysílání přechodového DVB-T2 multiplexu 13 a neponechal souběh s finálním DVB-T2 multiplexem 24, jako to udělaly České radiokomunikace. Pokud jsou pro Vás programy tohoto multiplexu nepostradatelné (Nova 2, Nova Gold, Nova Action atd.), můžete si je naladit pomocí ručního ladění (kanál 32) nebo vyčkejte na přeladění zesilovače STA. 

Tato informace je určena pouze pro naše zákazníky. U jiných zákazníků kanál 32 nelze naladit!

Odklad šílené druhé fáze přechodu na DVB-T2
7. 1. 2020

České radiokomunikace odkládají ukončení vysílání komerčních televizí na přechodových kanálech nového vysílání DVB-T2 a do konce ledna 2020 bude ponechán souběh přechodových a finálních kanálů na obou vysílačích Žižkov i Cukrák.

Zdroj Novinky.cz - celý článek ZDE

Předpokládáme, že stejně se zachová i provozovatel vysílání přechodového multiplexu 13 (vysílač Novodvorská a Ládví).

Termín pro ukončení vysílání komerčních programů ve starém formátu DVB-T zůstává v platnosti.

Na přeladění zesilovačů u všech našich zákazníků tak máme dostatek času a vše proběhne v klidu. 

Druhá fáze přechodu na nové televizní vysílání DVB-T2

3. 1. 2020

V rámci přechodu na nové televizní vysílání DVB-T2 bude dne 8. 1. 2020 ukončeno vysílání komerčních programů ve starém formátu DVB-T z vysílače Žižkov (multiplex 2 a 3) a vysílačů Novodvorská - Ládví (multiplex 4). Dne 15. 1. 2020 bude ukončeno vysílání komerčních programů ve starém formátu DVB-T z vysílače Cukrák (multiplex 2 a 3). 

Zároveň však dojde k přesunutí přechodových multiplexů (programů) komerčních televizí nového vysílání DVB-T2 na nové finální kanály. Bude tedy nutné přeladit zesilovač STA. 

Do přeladění zesilovače STA tak bude možné od 9. 1. 2019 (zdroj signálu Žižkov) a od 16. 1. 2019 (zdroj signálu Cukrák) přijímat POUZE PROGRAMY ČESKÉ TELEVIZE.

NEPROVÁDĚJTE PROTO ŽÁDNÉ ZÁSAHY DO ÚČASTNICKÝCH ZÁSUVEK STA A VYČKEJTE NA PŘELADĚNÍ ZESILOVAČE STA!
Druhá fáze přechodu na nové televizní vysílání nám umožňuje nastavit zesilovač STA tak, že již nebude potřeba složité ruční ladění programů se zadáváním kanálů a po přeladění zesilovače STA bude stačit spustit automatické ladění programů. Programy si pak musíte seřadit dle svých priorit. Že bylo provedeno přeladění zesilovače, poznáte tak, že přestanou fungovat i programy České televize. Protože probíhá přechod na nové televizní vysílání i v jiných částech republiky, nejedná se ještě o konečnou fázi přechodu a některé programy komerčních televizí se naladí dvakrát. Po dokončení přechodu (červen 2020) budou zdvojené programy vypnuty. To již nebude vyžadovat žádnou úpravu STA a na televizi bude stačit vymazat nefunkční předvolby. Jde o náročnou akci, kdy musíme v co nejkratším čase přeladit a nastavit zesilovač STA u všech našich zákazníků.

ŽÁDÁME VÁS TEDY O TRPĚLIVOST A V UVEDENOU DOBU NÁM PROSÍM NEVOLEJTE, ŽE VÁM NĚKTERÉ PROGRAMY NEHRAJÍ.

Jen tím budete sebe a další zákazníky zdržovat od obnovení provozu STA. 

Přeladění budeme přednostně provádět u zákazníků s uzavřenou servisní smlouvou, kde máme volný přístup k zesilovači STA. Předpokládáme, že přeladění zvládneme do 3 dnů. V druhé etapě budou zákazníci, kde nemáme volný přístup k zesilovači a u zákazníků bez servisní smlouvy. 

Servisní smlouva ani záruka k úpravě STA na nové vysílání se nevztahuje na mimořádný výjezd k přeprogramování zesilovače STA při změně vysílaných kanálů.

Cena přeladění a nastavení zesilovače STA:

Zákazníci s uzavřenou servisní smlouvou 1250 Kč a doprava zdarma.

Zákazníci bez servisní smlouvy 2500 Kč a 150 Kč doprava. Zákazníci, u kterých byla v v loňském roce provedena roční technická prohlídka, mají slevu 30 % (1750 Kč). 

Opravy STA o vánočních svátcích

16. 12. 2019
Ve dnech 21. prosince až 29. prosince 2019 jsme připraveni Vám pomoci v případě centrální poruchy STA. Pohotovostní služba není určena na řešení problémů s příjmem v jednotlivých bytech. Z bezpečnostních důvodů opravy nelze provádět v pozdních večerních hodinách nebo při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Pro zákazníky s uzavřenou servisní smlouvou je tato služba bez příplatku.

Přejeme klidné prožití vánočních svátku a ničím nerušený obraz.  
SLUŽBA JE URČENA POUZE PRO ZÁKAZNÍKY S UZAVŘENOU SERVISNÍ SMLOUVOU!  

Ukončení vysílání České televize v DVB-T
4. 11. 2019

Dne 27. listopadu 2019 bude ukončeno vysílání všech programů České televize ve formátu DVB-T. Nové digitální vysílání lze přijímat pouze na televizích s tunerem DVB-T2. Kromě toho ale televizor musí umět zpracovat obrazový formát H.265/HEVC. Zda televize odpovídá těmto parametrům, si můžete ověřit na internetových stránkách dvbt2overeno.cz. Pokud se nechce zbavovat staršího funkčního televizoru, lze k němu připojit DVB-T2 set-top-box. Ke starším televizím, které nemají HDMI vstup, je potřeba set-top-box s výstupem SCART.

Programy České televize lze již dnes sledovat v novém formátu DVB-T2. Při vyhledávání programů v novém formátu DVB-T2 se musíte přepnout do menu ladění DVB-T2. Pro vyhledávání programů nepoužívejte automatické ladění. Vyhledání proveďte zadáním příslušného kanálu pomocí Ručního ladění. Toto nastavení neděláte každý den, proto mu věnujte více času. Předejdete tím zklamání ze špatného obrazu. 

Všechny ostatní komerční programy (Nova, Prima, Barrandov,.....) budou i po 27. listopadu 2019 hrát ve stávajícím formátu DVB-T až do začátku příštího roku. I tyto programy však lze již dnes přijímat v novém formátu DVB-T2. Návod na nastavení televize ZDE

Bohužel se nejedná o konečné rozvržení kanálů. O dalším postupu přechodu na nové digitální vysílání Vás budeme informovat. 

Výluka vysílače Žižkov
25. 7. 2019

V době od 09.00 hod. do 12.00 hod. bude probíhat údržba vysílače Žižkov. V uvedenou dobu bude mimo provoz multiplex 1 ČT, multiplex 2, multiplex 3, regionální síť 8, regionální síť 12 a přechodový multiplex 12.    

Aktualizace programové nabídky multiplexů
3. 7. 2019

Byla provedena aktualizace programové nabídky multiplexů (ZDE). Kromě přejmenování některých programů (Barrandov) a přesunu či ukončení vysílání některých programů v rámci regionálních multiplexů, se nic zásadního nezměnilo. 

Výluka vysílače Žižkov
12. 3. 2019

V době od 06.00 hod. do 15.00 hod. bude probíhat údržba vysílače Žižkov. V uvedenou dobu bude mimo provoz multiplex 1 ČT, multiplex 2, multiplex 3, regionální síť 8, regionální síť 12 a přechodový multiplex 12.   

Opravy STA o vánočních svátcích
16. 10. 2018

Ve dnech 22. prosince až 26. prosince 2018 jsme připraveni Vám pomoci v případě centrální poruchy STA. Pohotovostní služba není určena na řešení problémů s příjmem v jednotlivých bytech. Z bezpečnostních důvodů opravy nelze provádět v pozdních večerních hodinách nebo při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Pro zákazníky s uzavřenou servisní smlouvou je tato služba bez příplatku.

SLUŽBA JE URČENA POUZE PRO ZÁKAZNÍKY S UZAVŘENOU SERVISNÍ SMLOUVOU!

Aktualizace programové nabídky multiplexů
16. 12. 2018

Byla provedena aktualizace programové nabídky multiplexů (ZDE). V regionálním multiplexu 4 již nevysílá Mňau. V regionálním multiplexu došlo k přejmenování Barrandov Family na Barrandov News. 

Výluka vysílače Žižkov
9. 10. 2018

Dne 10. října 2018 bude v době od 00.00 hod. do 06.00 hod. probíhat údržba vysílače Žižkov. V uvedenou dobu bude mimo provoz multiplex 1 ČT, multiplex 2, multiplex 3, regionální síť 8, regionální síť 12 a přechodový multiplex 12.  

Ukončení vysílání České televize v HD rozlišení
18. 9. 2018

Ke konci září vypne Česká televize vysílání programů ve vysokém rozlišení HD ve formátu DVB-T, pro jejichž šíření využívá regionální multiplex 7, označovaný též jako multiplex 1a. Vysílání ČT ve standardním rozlišení bude v provozu až do listopadu 2019. Zda se vás to týká, poznáte tak, že se zpráva o ukončení vysílání objevuje v informační liště při sledování programů ČT. Programy ČT ve vysokém rozlišení HD je možné dále přijímat prostřednictvím přechodového multiplexu 11 (kanál 26) v novém formátu vysílání DVB-T2.  

Technický plán přechodu na nové digitální vysílání DVB-T2

18. 9. 2018
Dne 14. září 2018 vyšel ve Sbírce zákonů Technický plán přechodu na nové vysílání DVB-T2 s termíny ukončení současného vysílání DVB-T. Celorepublikově by mělo být vysílání DVB-T ukončeno nejpozději do 30. června 2020.

V Praze však bude ukončeno už v listopadu 2019 (multiplex ČT) a v únoru 2020 (multiplex 2, 3, 4).

Další informace o Technickém plánu přechodu ZDE

Zvýšená cena FRPRO EVO HD
12. 9. 2018

Výrobce zvýšil cenu zařízení FRPRO EVO HD, které je základním prvkem při přestavbě hlavní stanice (zesilovače) společné televizní antény pro příjem nového digitálního vysílání DVB-T2.

Aktuální cena zařízení FRPRO EVO HD je 7 890 Kč.  

Aktualizace multiplexu 1 ČT - přidání programu Déčko/ČT ART
20. 4. 2018

V médiích je chybně uváděna informace, že pro aktualizaci multiplexu 1 ČT (vyhledání nově přidaného programu Déčko/ČT Art ) stačí na televizi zapnout automatické ladění. To v případě příjmu ze společné televizní antény rozhodně nedoporučujeme, protože hrozí, že si tím uživatel "rozhodí" programy, které až doposud hrály bez problémů. Pro vyhledání nově přidaného programu Déčko/ČT Art v multiplexu 1 ČT použijte Ruční ladění, kde zadáte kanál 38 a pak příkaz vyhledat služby. 

(Tato informace je určena pouze pro naše zákazníky s uzavřenou servisní službou. U jiných společných televizních antén si musíte od majitele domu vyžádat informaci, na kterém kanálu je provozován multiplex 1 ČT.) 

Změny v programové nabídce multiplexu 1 ČT
20. 4. 2018

Česká televize odstoupila od přehazování programů ČT Sport a Déčko. ČT Sport se tedy na konci května nikam neztratí a od 24. dubna bude v multiplexu 1 ČT navíc i "ztracené" Déčko. Podle vyjádření České televize to však bude na úkor kvality obrazu a budou omezeny další služby (teletext a EGP).
Tisková zpráva České televize ZDE.

Multiplex 1 ČT

Nic se nemění na tom, že do konce tohoto roku bude ukončen provoz regionálního multiplexu 7, kde dnes vysílají programy ČT v HD rozlišení, a že bude provoz programů ČT v současném formátu DVB-T ukončen v listopadu 2019. Není tedy důvod odkládat úpravu STA pro příjem nového vysílání DVB-T2 a vše nechávat až na poslední chvíli, kdy námi dodávané zařízení FRPRO EVO HD umožňuje souběh stávajícího vysílání DVB-T a nového DVB-T2. Majitelé nových televizí tak už teď mohou využívat nové vysílání DVB-T2 (sledovat všechny programy ČT v HD rozlišení)  a ostatní budou mít dostatek času se na nové vysílání dle svých možností připravit. Souběžný provoz obou systémů zároveň prověří kvalitu domovních rozvodů STA a v případě problémů bude dostatek času na jejich případné opravy.

Výluka vysílače Cukrák
16. 4. 2018
Dne 18. dubna 2018 bude v době od 6.00 hod. do 15.00 hod. probíhat údržba vysílače Cukrák. V uvedenou dobu bude mimo provoz multiplex 1 ČT, multiplex 2, multiplex 3, regionální síť 8, přechodový multiplex 11 ČT a přechodový multiplex 12.  

Přechod STA na nové vysílání DVB-T2

12. 4. 2018
Provedli jsme již několik montáží zařízení FRPRO EVO HD a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Díky tomuto zařízení může být zachováno původní rozvržení kanálů ve společné televizní anténě a všechny stávající programy hrají bez nutnosti ladit televizi. Bez upozornění, že je možné přijímat další nové programy ve formátu DVB-T a nové vysílání DVB-T2, si tak uživatelé STA ani nevšimli, že došlo ke změně zařízení hlavní stanice (zesilovače) STA.

Další dodávka zařízení FRPRO EVO HD má přijít začátkem května. Aby se montáže zbytečně neprotahovaly, do té doby u zákazníků, kteří si u nás montáž tohoto zařízení objednali, provedeme všechny přípravné práce. Po obdržení zboží tak už bude finální montáž otázkou jen několika dnů. 

Nový ceník smluvní servisní služby STA
2. 4. 2018
Poslední úpravu ceny za SMLUVNÍ SERVISNÍ SLUŽBU STA jsme provedli v roce 2008 a přes rostoucí náklady jsme se tuto cenu snažili až doposud udržet. Bohužel i na nás dolehla změna na nový formát vysílání a pro udržení kvalitního servisu jsme si museli pořídit novou měřící techniku. Protože je nové vysílání zase o něco složitější, museli jsme také absolvovat několik školení, naučit se řadu nových věcí a stali jsme se certifikovanou montážní firmou výrobků firmy Fracarro (CERTIFIKÁT). S přechodem na nové vysílání jsme tak nuceni upravit cenu smluví servisní služby STA.

Nový ceník po úpravě STA na souběžný provoz obou formátů digitálního vysílání
počet zásuvek 0 až 20      28 Kč
počet zásuvek 21 až 100    22 Kč
počet zásuvek 101 a více   20 Kč
pohotovostní výjezd ve dnech volna a o svátcích 1000 Kč  

Chystané změny ve vysílání
2. 4. 2018
Koncem května bude v multiplexu 1 ČT ukončeno vysílání programu ČT SPORT a na jeho místo se vrátí  program program DÉČKO/ART. Program ČT SPORT bude možné dále sledovat v regionálním multiplexu 7 nebo v přechodovém multiplexu 11 ČT v novém formátu DVB-T2 ve vysokém rozlišení HD. Z uvedených změn ve vysílání vyplývá, že pro zachování programu ČT SPORT (od konce května) ve stávajícím formátu vysílání DVB-T, by bylo nutné hlavní stanici (zesilovač) STA doplnit o další měnič (kanálovou vložku) pro příjem regionálního multiplexu 7. V tomto multiplexu jsou všechny programy ČT ve vysokém rozlišení HD a pro jejich příjem je nutný novější TV přijímač s dekodérem MPEG4. Ve většině případů by však také bylo nutné instalovat silnější napájecí zdroj, aby "utáhl" všechny měniče. Na podzim však má dojít k ukončení vysílání regionálního multiplexu 7 a byly by to vyhozené peníze. 

Za srovnatelnou cenu lze hlavní stanice (zesilovač) STA osadit zařízením FRPRO EVO HD, které je schopné přenášet všechny stávající multiplexy DVB-T a souběžně s tím i nové přechodové multiplexy DVB-T2. S tímto zařízením tak nebude přechod na nové vysílání DVB-T2 střihem ze dne na den, jako tomu bylo při přechodu z analogového vysílání. Kdo si koupí novou televizi, může plně využít nový formát vysílání. Ke starší funkční televizi stačí připojit nový set-top-box. Každý tak může přejít na nové vysílání dle svých priorit a možností až do konce roku 2020. Více informací o této úpravě najdete zde ÚPRAVA STA NA DVB-T2.

Změny v programové nabídce multiplexů
 2. 4. 2018
V multiplexu 4 bylo ukončeno vysílání programu  O2 FREE. Tento program už bude dostupný pouze jako placený přes HbbTV. V multiplexu 3 bylo ukončeno vysílání programu DÉČKO/ART a na jeho místo byl zařazen nový program PRIMA KRIMI. Program DÉČKO/ART bude možné dále sledovat v regionálním multiplexu 7 nebo v přechodovém multiplexu 11 ČT v novém formátu DVB-T2 ve vysokém rozlišení HD viz. PROGRAMOVÁ NABÍDKA MULTIPLEXŮ.

Spuštěn přechodový multiplex 11 České televize

30. 3. 2018
Na kanále 26 bylo z vysílačů Žižkov a Cukrák zahájeno vysílání přechodového multiplexu 11 České televize ve formátu DVB-T2. Všechny programy jsou vysílány ve vysokém rozlišení HD.

kanál 26         vysílač         Žižkov       Cukrák
polarizace                           vertikální   horizontální
výkon                                   32 kW       100 kW 

Výluka vysílače Žižkov

10. 3. 2018
Dne 14. března 2018 bude v době od 6.00 hod. do 15.00 hod. probíhat údržba vysílače Žižkov. V uvedenou dobu bude mimo provoz multiplex 1 ČT, multiplex 2, multiplex 3, regionální síť 8, regionální síť 12 a přechodový multiplex 12.